BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie KI

Kontaktinė improvizacija (sutrumpintai - KI, angl. Contact Improvisation) - šokio technika, per pastaruosius 30 metų padariusi didžiulę įtaką šiuolaikiniam šokiui. KI atsirado 1972 metais Amerikoje, Steve‘o Paxton‘o ir Nancy Stark Smith vadovaujamos grupės improvizacinio šokio tyrimo metu. Kontaktinei improvizacijai darė įtaką įvairios technikos kaip šiuolaikinis šokis ir teatras, kovos menai (ypač aikido ir capoeira), joga, tango, akrobatikos elementai.

Kontaktinėje improvizacijoje mokomasi pajusti natūralius impulsus ir lengvai jais sekti, žaisti pasinaudojant gravitacijos ir inercijos jėgomis, kai šokantys kūnai juda, vartosi, susiduria ir atšoka, balansuoja ir skraido vienas per kitą. Tai kūrybiška saviraiška naudojantis savo kūnu, būsena ir partnerio jutimu.

Kontaktinės improvizacijos metu lavinama koordinacija, plastiškumas, intuicija, pasitikėjimo, atsakomybės ir pasipriešinimo suvokimas, buvimo čia ir dabar pojūtis. Tuo pačiu metu tai atsipalaidavimas, sveikas judėjimas, atvira fantazija. KI padeda išlaisvinti judesius, sujungti skirtingas, kartais net prieštaringas, būsenas ir įgūdžius, įgyti visumos pojūtį, praplėsti saviraišką.

Kontaktinė improvizacija - tai galimybė praplėsti judesio patirtį, pajudėti kiek kitaip, nei savo sporto/meno šakoje. Į KI užsiėmimus renkasi įvairių stilių šokėjai, aktoriai, sportininkai ir visi, mėgstantys šokį.

Trumpas video su įvairių žmonių pasakojimais, kas jiems yra kontaktinė improvizacija (anglų kalba)

Julijos Melnik ir Dovydo Letkausko duetas Barselonoje

Alicia ir Gretchen šokis (”Tumblebones” kolektyvas, JAV)

Duetas iš KI 36-metų gimtadienio šventės

Kontaktinė improvizacija Lietuvoje

Straipsniai kitose erdvėse:
Šokis be žiūrovo (2008-12-04, ore.lt)
Kontaktinė improvizacija: Šiandien (!) ir vėliau (2007-09-14, g-taskas.lt)

Kaip/Kur pradėti šokti?

a) užsirašyti į KI grupę Artotekoje
b) dalyvauti KI seminare prededantiesiems
c) ateiti i Jam’ą

Rodyk draugams