BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Daniel Lepkoff (JAV) - Improvizacijos pagrindai + KI

Intensyvus seminaras: Improvizacijos pagrindai
Spalio 11-17 d., Vilnius

Šis seminaras pagrįstas tokia šokio idėja, kad žmogaus mintys ir kūno funkcijos negali būti atskirtos nuo mus veikiančių aplinkos galių ir turi būti suvokiamos kaip visuma. Mes žiūrime į judesį kaip į spontanišką, kūrybingą ir sumanų fizinį dialogą su aplinka. Iš aplinkos ir žmogaus kuriamų formų sąveikos ir kompozicijos gimsta šokio kalba.

Aplinkos judinimas

Popiečio užsiėmimai
Pirm.-Penk. 16:00-18:30, Šešt.-Sekm. 11:00-14:00

Detaliai nagrinėsime pagrindinius ėjimo, ridenimosi, ropojimo, bėgimo, stūmimo, traukimo principus. Remsimės kontaktinės improvizacijos, Release technika ir mano paties tyrinėjimais bei šokio patirties suformuotu pamatiniu žodynu – tai bus instrumentai, kurie padės tyrinėti mūsų pačių judėjimo ypatumus.

Mūsų kūnas pavaldus gravitacijos jėgai. Jėgos, veikiančios mūsų kūną, yra tos pačios, kurios veikia ir aplinką, kurioje esame. Mes judame išplėsdami savo ribas ir darydami poveikį mus supančiai aplinkai. Aplinka reaguoja į mūsų judėjimą. Mūsų judesys veikia aplinką, aplinka veikia mus.

Šis dvilypumas padeda praplėsti mūsų suvokimą apie tai, kas vyksta, kai judame erdvėje. Pratybos skirtos ir solo, ir darbui su partneriu.

Dėmesio judėjimas – šokio kompozicija
Vakaro užsiėmimai
Pirm.-Penkt. 19:30-22:00

Pasinaudodami popiečio užsiėmime įgyta patirtimi, sutelksime dėmesį į tai, kaip matome aplinką, suvokiame erdvę, ir gebame su tuo derinti savo fizinę išraišką. Improvizacija siūlo begalę galimybių, kaip suvienyti aplinką ir savo vidinę būseną, sukurti organiškas kompozicijas, kurios atveria kelius laisvam judesiui. Pasinaudodami šiuo metodu, galėsime mokytis vieni iš kitų, kurdami grupines kompozicijas, dalindamiesi informacija.

Savaitgalio Kontaktinė improvizacija: Klausimas
Spalio 16-17 d.
Šešt.-Sekm. 15:00-18:00

Žvelgiant iš žiūrovo pozicijos, kontaktinė improvizacija yra duetas. Iš šokančiojo pozicijos tai – solo. Tik pats šokėjas gali suvokti savo fizinę būseną ir sukurti atsaką aplinkai.

Kaip pasiruošti improvizacijos su partneriu netikėtumams? Reikia išmokti kūnu pajusti atsakymus į klausimus:
• Kas vyksta, kai judu?
• Kur mano svorio centras?
• Kur apačia?
• Kurie mano odos paviršiai liečia arba yra liečiami?
• Kuris iš šių paviršių siūlo atramą?
• Kur, mano manymu, aš judu?
• Kur galėčiau judėti?
• Ko aš nepastebiu? …ir t.t.

Seminaras pasiūlys būdus, kaip suvokti aplinką, kurioje gimsta judesys, ir kaip formuoti savo atsaką į ją.

Daniel Lepkoff - šokėjas, choreografas, improvizacijų atlikėjas, mokytojas ir rašytojas. Jo požiūriu mūsų judėjimas – tai darnus fizinis dialogas su aplinka. D.Lepkoff dirba nagrinėdamas judėjimo ir aplinkos kompozicijas ir sąveikos formas.

20 a. aštuntajame dešimtmetyje D.Lepkoff kartu su Mary Fulkerson plėtojo Release techniką, kartu su Steve Paxton – kontaktinę improvizaciją. Jis – vienas iš Judesio studijų Niujorke įkūrėjų (1975). Kartu su Mary Overlie, Wendell Beavers, Cynthia Hedstrom ir Christina Svane bei kitais jis kūrė naujas programas, kuravo renginius, vedė pamokas ir seminarus.

9-jame deš. Niujorke Daniel bendradarbiavo su choreografais Trisha Brown, Mary Overlie, Judy Padow ir Nancy Topf. Savo solinėje ir grupinėje veikloje jis eksperimentavo su balso, teksto, filmo, fotografijos elementais bei fiziniais objektais ir aplinkos kūrimu vaidinimams. Nuo 1982 iki 1987 jis buvo Niujorko improvizacinio atlikimo ansamblio „Channel Z” narys. „Channel Z“ rėmėsi įvairiomis judesio kokybėmis, gimstančiomis iš kontaktinės improvizacijos, bei kompoziciniu potencialu, artimu teatrui.

Daniel taip pat bendradarbiavo su kitais atlikėjais: Lisa Nelson, Steve Paxton; Paul Langland, Saira Blanche teatru Maskvoje (Oleg Soulimenko ir Andrej Andrianov), vengrų eksperimentinės muzikos atlikėja Dora Attila ir japonų šokėja Sakura Shimada.

Jis paskelbė daugybę straipsnių žurnaluose Contact Quarterly, The MR Performance, Contredanse Publications.

Daniel visada domėjosi garso ir vaizdo kompozicijomis, fotografija, dainavimu ir grojimu gitara, taipogi matematika ir namų statyba.

Kviečiame dalyvauti šokėjus, turinčius improvizacijos ar kontaktinės improvizacijos patirties, šiuolaikinio šokio šokėjus, profesionalius šokio ir teatro atlikėjus, choreografus bei mėgėjus, besidominčius improvizacijos technika.

Seminaras bus verčiamas į lietuvių kalbą.

Vieta: Menų spaustuvė (salė 3 aukšte), Šiltadaržio g. 6, Vilnius.
Apgyvendinimas: jeigu atvyksite iš kito miesto, galime padėti susirasti nakvynės vietą.
Kaina: Užsiregistravus ir įmokėjus 100 Lt avansą (jeigu atsisakysite dalyvauti, pasiliksime 65 Lt administracinėms išlaidoms)

iki rugsėjo 13 d. -
intensyvus seminaras: 245 Lt
intensyvus seminaras + savaitgalio KI: 280 Lt
tik KI (jei bus vietų): 85 Lt

iki rugsėjo 30 d. -
intensyvus seminaras: 310 Lt
intensyvus seminaras + savaitgalio KI: 345 Lt
tik KI (jei bus vietų): 100 Lt
vėliau: dar +10%.

Studentams ir šokėjams, scenos profesionalams taikoma 10% nuolaida!

Registracija į seminarą patvirtinama tik sumokėjus avansą.

Pirmenybė registruojantis taikoma tiems, kas dalyvaus visoje programoje.

Vietų skaičius ribotas!

Registruotis į seminarą

Daugiau informacijos:
+370 613 57997 (Julija)
improv_lt (at) yahoo.com
www.blogas.lt/contactimprov

Organizatoriai:

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras