BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

E. Boudiere (FR), J. Melnik (LT) - Judesys, vidinė muzika, spontaniška kompozicija

Rugsėjo 24-26 d., Vilnius


Nesvarbu, kas jūs esate ir iš kur ateinate (kilote/kokia jūsų kilmė), muzikalumas ir šokis egzistuoja kiekviename kūne, kiekviename balse. Kiekvienas turi įgimta potencialą vystyti savo įsiklausymo, klausos, kalbos bei judesio įgūdžius tam, kad dainuotų, šoktų ir žaistų.

Kviečiame jus patirti improvizaciją kaip būdą jūsų vidinei muzikai bei judesiui atrasti, o kartu patiriamą garso bei šokio erdvę paversti momentine kompozicija. Norime su jumis pasidalinti savo nematomais irankiais, kurie padeda įnešti daugiau sąmoningo buvimo (presence), kvėpavimo ir gylio į improvizaciją. Kviečiame jus atrasti kūrybos galimybes esamame momente su bet kuo, priimant tiek kitų skirtumus, tiek save.

Mes mėgausimės garsu, klausymusi ir sekimu, patirsime harmoniją bei staigmenas ir tiesiog buvimo džiaugsmą. Kviečiame jus atskleisti savo skonį, pasirinktą buvimo būda, ir kartu kurti su aiškiu ketinimu (intencija). Pamirškite baimes bei abejones dėl savo sugebėjimu, leiskite sau atsiverti ir atraskite laisvą saviraiškos būdą kūrybinėje improvizacijoje.

Seminaro pabaigoje turėsime galimybę pasidalinti atradimais su kviestiniais svečiais.

Emmanuel Boudière yra autorius, dainų kūrėjas, dainininkas, gitaristas, būgnininkas ir labai susidomėjęs tuo, kaip muzikinė improvizacija siejasi su judėjimu. Jo kuriamą muziką įkvepia tradicinė Azijos muzika (Tibeto, Indijos, Mongolijos), Afrikos (Pietų Afrikos, Malio, Maghrebo), taip pat jaunieji Afro-Amerikiečių stiliai (gospel, funk, soul, Reggæ, Jazz…). Iš šios muzikos Emmanuel pasiskolina paprastumą ir auteniškumą kelionei link mūsų Vidinės muzikos, judėjimo ir tylos šaknų.

Jo pagrindinis interesas yra iškelti tikrąjį garso buvimą ir rasti kelią kaip kvėpuoti jame. Dirbdamas su erdve ir garsu, Emmanuel tyrinėja kūno perkusiją ir beat box’ą norėdamas pamatyti kaip kūnas gali būti pirminiu garso šaltiniu. Maišydamas kontaktinę ir šokio improvizacijas su muzikos improvizacija, jis nori laužyti vidinius barjerus tarp šių dviejų (muzikos ir šokio), kurie dažniausiai yra kuriami iš išorės – visuomenės stereotipų. Emmanuel bando vystyti įrankį bendravimui tarp šokėjų ir muzikantų, kad jie galėtų dalintis judėjimo muzikalumu.

Emmanuel savo kelyje turėjo šansą sutikti kelis įkvepiančius mokytojus, tokius kaip Keith Terry, Marcelo Pretto, Ezra, Haim Isaacs. Sudėjęs kartu savo paties atradimus su jų įrankiais ir etninėmis Circle Songs praktikomis (Impro, sukurto Bobby MC Ferrin), poliritmijos (Polyrhythmic), polifonijos (Polyphony), tapymo garsu (Sound painting), rašymo garsu (Sound Writing), Emmanuel sukūrė savo paties metodą.

2003 metais, bendradarbiaudamas su kitais susijusiais menininkais, jis įkūrė savo meno kompaniją “Cie Tribu Terre des Rêves” (Dreams as a fuel for life). Pagrindinis šios asociacijos tikslas yra paremti meninį kūrybingumą ir vystyti susitikimus tarp skirtingų meninių praktikų.

Julija Melnik veda nuolatinius kontaktinės improvizacijos (KI) užsiėmimus Vilniuje, organizuoja seminarus, improvizacinius šokių vakarus-„džemus“ ir festivalius. Kontaktinės improvizacijos mokėsi pas šio šokio pionierius Steve‘ą Paxtoną ir Nensę Stark Smith (JAV), taip pat pas Niną Martin (JAV) ir Andrew Harwood (Kanada), Anželą Donij (Rusija) bei daugelį kitų. Nuolat tobulinasi ne tik seminaruose, festivaliuose bet ir Europos KI mokytojų konferecijose (ECITE), taip pat veda seminarus už Lietuvos ribų (Rygoje, Maskvoje, Kijeve ir kt.).

Julija domisi įvairiomis improvizacinėmis formomis, performansu, šokio terapija. Improvizacijos bei performanso mokėsi pas Julianą Hamiltoną (Didžioji Britanija/Ispanija), Alexandrą Giršoną (Rusija), Keith Hennessy (JAV) ir kt. Kaip atlikėja dažnai pasirodo improvizacinio pobūdžio šokio spektakliuose, performansuose tarptautinių KI festivalių ir konferencijų metu. Paskutiniai projektai, kuriuose teko dalyvauti: Bodies in Urban Spaces su W. Dorner, Stokholmas (2008), Bičių sąskrydis (2008), Barcelona International Dance Exchange (2009).

Taip pat Julija šoka argentinietišką tango, house, salsą, šiuolaikinį šokį. Nuolatos tobulinasi įvairiuose šokių seminaruose, dalyvauja šokių mokytojų konferencijose ir mokymuose Lietuvoje ir užsienyje (Paryžiuje, Londone, Maskvoje, Kijeve, Berlyne, Barselonoje, Stokholme, Helsinkyje, Rygoje, New Yorke). 2010 m. Julijai įteiktas šokio edukologijos magistro laipsnis.

Seminaras atviras visiems! Išankstinė šokio ar muzikos patirtis nebūtina!

Vieta: Jasinskio g. 11, S. Daukanto gimnazija, aktų salė

Laikas: penktadienį 18:30-21:00
šeštadienį 11:00-14:00; 15:00-18:00
sekmadienį 11:00-14:00; 15:00-17:30

Kaina: Užsiregistravus ir įmokėjus negrąžinamą 70 Lt avansą iki:
Rugsėjo 6 d. - 150 Lt
Rugsėjo 20 d. - 190 Lt
Vėliau - 230 Lt
Studentams taikoma 10% nuolaida!

Seminarą sudaro 5 užsiėmimai po 3 val. Vieno užsiėmimo kaina - 50 Lt.

Registruotis į seminarą

Daugiau informacijos:
improv_lt (at) yahoo.com
+370 613 57997 (Julija)
www.blogas.lt/contactimprov

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras