BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

KI pagrindai per Bodywork’ą!

Šio seminaro ypatumas, jog prie kontaktinės improvizacijos prieisime per bodywork’ą.
Per skirtingas bodywork’o technikas ir temas mes iš naujo sąlygosime savo kūną laisvesniam, sklandesniam ir sąmoningesniam judesiui, paleisime nereikalingas įtampas ir įskiepysime naujus atsipalaidavimo įgūdžius. Taip pat išplėsime kūno ir judesio suvokimą ir judėjimo galimybes, tarytum iš naujo atkursime savo kūną ir patirsime judesio laisvę ir džiaugsmą!

“Kontaktinės improvizacijos esmė - spontaniškas ir
nenuspėjamas judėjimo džiaugsmas su kitu žmogumi.” - S. Paxton, KI pradininkas

* Kontaktinė improvizacija - kūrybiškas eksperimentas, per savo 36-ių metų egzistavimą pavirtęs viena įdomiausių šiuolaikinio šokio krypčių, kuri įtakojo visą šiuolaikinio šokio meno kalbą.
Kontaktinės improvizacijos pagrindas - dviejų žmonių sąveika, jiems sekant paskui kintantį kontakto tašką. Kiekvienas žmogus turi savitą, unikalų judėjimo stilių, todėl kontaktinės improvizacijos metu susitikus dviems žmonėms gimsta šokis, kuris niekada nesikartoja. Kontaktinėje improvizacijoje mokomasi pajusti natūralius impulsus ir lengvai jais sekti, žaisti pasinaudojant gravitacijos ir inercijos jėgomis.
KI metu lavinama koordinacija, plastiškumas, intuicija, pasitikėjimo, atsakomybės ir pasipriešinimo suvokimas, buvimo čia ir dabar pojūtis. KI padeda išlaisvinti judesius, sujungti skirtingas būsenas ir įgūdžius, įgyti visumos pojūtį, praplėsti saviraišką.*

* Bodywork’as - tai kūno mankštinimas, primenantis šiatsu ar tailandietišką masažą.
Jis padeda geriau pajausti kūną, jo sandarą, suteikia naują patirtį ir transformuoja. Bodywork’as dažnai naudojamas siekiant paruošti kūną judesiui ar šokiui, ar tiesiog tam, kad jį atpalaiduoti, prisilietimo, svorio atidavimo/priėmimo bei judesio pagalba.
Gaunantis bodywork’ą jo metu taip pat atlieką “vidinį darbą”: stebi kūną iš vidaus, ugdydamas savo pastabumą ir sąmoningumą.
Kiekviena bodywork‘o sesija ne tik atpalaiduos ir nustebins naujais dar nepatirtais pojūčiais bei atradimais, bet ir atvers naujas duris į judesio ir šokio pasaulį, bei praplės bendravimo galimybes su kitais žmonėmis.*

Seminaro metu susipažinsime su kontaktinės improvizacijos principais, kurie dalyviams padės ne tik pradėti šokti kontaktinę improvizaciją, bet ir atrasti judesio įvairovę, kokybę bei sklandumą. Šoksime ne tik porose, bet ir pavieniui, atrasdami ir tobulindami savo judėjimą bei iš jo gimstantį šokį.
Mokydamiesi gilinsimės į techniką bei seksime savo asmeninius tyrinėjimus ir klausimus, ir žinoma, mėgausimės šokiu. Sukursime atmosferą, kurioje atrasime pasitikėjimą savimi bei partneriais, palaikymą, spontaniškumą ir buvimą.
Turintys KI patirties seminare galės iš naujo atrasti KI principus ir subtilybes, užtvirtinti jau turimus šio šokio įgūdžius, bei atras sklandesnį ir turtingesnį šokį.

Dalyvavimas atviras visiems, partnerio ar patirties nereikia!

Užsiėmimų metu dėmesį skirsime:
- kūno atpalaidavimui ir įtampų paleidimui,
- prisilietimui, kuris yra kaip pasiūlymas, pojūtis, pasaulėžiūra,
- įsiklausymui į partnerio judesius, vedimui, judesių tėkmei,
- darbui su svoriu (savo ir partnerio),
- įvairiems palaikymams,
- minkštiems nusileidimams ant žemės,
- sklandžiam judėjimui įvairiuose lygmenyse,
- dėmesio ir sąmoningumo plėtimui.

Seminarą ves:
Julija Melnik (Vilnius-Berlynas), kvalifikuota šokio pedagogė, sertifikuota Hakim masažistė ir Samara (Dervišų) jogos instruktorė, nuo 2006 m. vedanti nuolatinius kontaktinės improvizacijos (KI) užsiėmimus Vilniuje, organizuoja seminarus ir improvizacinius šokių vakarus-„džemus”.
KI mokėsi pas šio šokio pionierius Steve‘ą Paxtoną ir Nensę Stark Smith (JAV), taip pat pas Niną Martin, Daniel’į Lepkoff’ą (JAV), Andrew Harwood (Kanada) bei daugelį kitų.
Jos bodywork patirtis vystėsi lygiagrečiai su KI patirtimi, nes dauguma KI mokytojų ir šokėjų taiko bodywork’ą savo mokyme, šokio praktikoje bei kasdienybėje. Įtakingiausi mokytojai - Angela Donii, Joerg Hassman, Christine Mauch.
Julija taip pat šoka Gurdžijevo šokius, argentinietišką tango, domisi ir kitomis judesio technikomis kaip Feldenkrais metodas, Lu Yong, Choreografinė Samadeva bei šokio terapija. Mokėsi pas Aleksandrą Giršoną, Malcolm Manning, Aleksandrą Belcerį-Tuširą, Samadevos Meistrus. Nuolatos tobulinasi įvairiuose šokių seminaruose, šoka improvizacinių šokių spektakliuose-performansuose, dalyvauja šokių mokytojų konferencijose ir mokymuose Lietuvoje ir užsienyje.
Šiuo metu Julija studijuoja Laisvajame Samadevos universitete (Prancūzija) šeimos ir sistemines konsteliacijas (išdėstymus), bei dalyvauja Geros savijautos specialistų apmokymuose.

Laikas:
Sausio 23 d. (šeštadienį) 9:30-10:30; 11:00-14:00; 15:30-18:00
Sausio 24 d. (sekmadienį) 9:30-10:30; 11:00-14:00; 15:30-18:00 ; 19:00-21:00 - „džemas”
Rytinė seminaro dalis (9:30-10:30) - kūno ir proto suderinimas su Samara joga (Dervišų judesiai arba Gestų Eufonija)

Vieta: Trakų g. 9/1, 117 studija, Vilnius (Pranciškonų rūmai)

Investicija:
Visas seminaras tik 50 €, užsiregistravus ir sumokėjus 10 € avansą* iki sausio 18 d., vėliau - 60 €. Viena sesija - 17 €, viena diena - 33 €. ,,Džemas” seminaro dalyviams – nemokamas.
* - atsisakius dalyvauti seminare avansas nebus grąžinamas.

5 % nuolaida - studentams, poroms, ,,Svarainio” nuolaidų kortelės turėtojams;
10 % nuolaida - ex-KI pagrindų seminarų dalyviams.

Registruotis į seminarą!
Kadangi vietų skaičius ribotas, registruojantis prioritetas taikomas dalyvaujantiems visame seminare.

Daugiau informacijos: improv_lt (at) yahoo.com

Patiko (0)

Rodyk draugams